fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Bydgoszcz. Zarząd Wojewódzki Nowej Lewicy rozlicza i planuje

W środę, 11 maja w bydgoskiej siedzibie Nowej Lewicy odbyło się kolejne posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego partii. Po stwierdzonym kworum, posiedzenie prowadzili współprzewodniczący Nowej Lewicy w Kujawsko-Pomorskiem – Piotr Hemmerling i Jacek Warczygłowa.

Obaj współprzewodniczący przedstawili informację o własnej aktywności w partii i wykonaniu zapisanych w planie pracy zadań, w tym m.in. na temat obchodów 1-Majowego święta. Piotr Hemmerling uczestniczył w wiecu w Bydgoszczy, gdzie mówił o tegorocznych treściach obchodów, a Jacek Warczygłowa pojechał z ponad 50-osobową delegacją kujawsko-pomorskiej partii do Warszawy i uczestniczył w krajowych obchodach Święta Pracy – wiecu i pochodzie. Spośród wojewódzkiego kierownictwa partii w delegacji brali udział wiceprzewodniczący RW – Czesława Augustinowicz i Rafał Heidek.

Na terenie województwa odbyło się wiele manifestacji i wieców 1-Majowych, łącznie z pochodem ulicznym we Włocławku, co jest zrelacjonowane TUTAJ.

zwnl1   zwnl6

Z kolei Piotr Hemmerling przedstawił krajową inicjatywę zlecenia badań opinii publicznej dot. preferencji wyborczych wśród mieszkańców Włocławka, gdzie działacze Nowej Lewicy aktywnie realizują swój wyborczy program społeczny (w tym „Celulozowa”, czyli osiedle mieszkań na wynajem dla niezamożnych mieszkańców), sprawując kierownicze funkcje w samorządzie miasta (przewodniczący Rady Miejskiej Włocławka i zastępca prezydenta miasta oraz zespół radnych lewicy).

W wyniku dyskusji członkowie Zarządu Wojewódzkiego opowiedzieli się za rekomendowaniem Zarządowi Krajowemu partii zlecenia przeprowadzenia takich badań, co wyrazili także w treści uchwały nr 2/2022 Zarządu Wojewódzkiego. Wykonanie uchwały powierzono współprzewodniczącym Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

zwnl5   zwnl4

W dalszej części obrad, konsekwentnie realizując i rozliczając własny plan pracy – przystąpiono do wysłuchania informacji osób wyznaczonych i odpowiedzialnych za koordynację określonych zadań.

I tak o przebiegu wykonania ustaleń dot. współpracy ze związkowcami OPZZ i ZNP – mówiła Beata Krajewska.   

Treści wynikające ze współdziałania z organizacjami służb mundurowych przedstawił Zarządowi Rafał Heidek.

Za kontakty i współpracę z młodzieżówkami odpowiedzialne są Czesława Augustinowicz i Julia Jastrzębska. Tu podkreślić trzeba udział licznej grupy osób z Młodej Lewicy i FMS w warszawskim pochodzie 1-Majowym pod czułym okiem Czesławy Augustinowicz.

zwnl2 copy copy  zwnl3 copy                                                   

Kolejne punkty obrad Zarządu należały do sekretarza wojewódzkiego Zbigniewa Welenca.

Omówił on przygotowania organizacyjne do wyjazdu delegacji kujawsko-pomorskiej na uroczystości obchodów 25-lecia uchwalenia Konstytucji RP.

Poinformował także o stanie zbierania i wpłacania składek członkowskich i specjalnych w poszczególnych instancjach partii.

 

fot. Dominik Cyryl Stajnbart

Opr. nim, 11 maja 2022 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem